8 Ekim 2010 Cuma

Heroic Age - Prince of Power #1 - #4


Amadeus Cho, Hercules gibi marvel evreninin fan favorite olarak zirvede yer alan karakterlerinden birinin yanında bile ışıl ışıl parlayabilecek kadar eğlenceli bir karakter. Her ne kadar kendisi için oluşturulan origins hikayesinin Intellegencia'ya uzatılmış olmasını saçma bulsam da Cho'nun yer aldığı hiçbir derginin sıkıcı olmadığı gerçeği karakteri takip etmemizi sağlıyor. Prince of Power da, ilk başta biraz mesafeli durmama rağmen bu sebep neticesinde takip ettiğim, ve dördüncü sayıyla birlikte tamamlanmasıyla çok eğlendiğimi farkettiğim bir çizgi roman.


Genellikle normal kahramanların daha karanlık halleriyle ve meselleriyle sirayet ettikleri çizgi romanları takip etsem de, arada bu ruh haline sahip yayınlar ilaç gibi gelebiliyor. Prince of Power, bir yerden karışan herkesin bir noktada muhakkak sit-com ruh hali sergilediği bir "Collect The Artifacts" çizgi romanı.


Bir süre önce Chaos War'ı takip etmek isteyen okurlara önerdiğimiz Thor : Blood Oath'ı hatırlıyor musunuz, Michael Avon Oeming'in yazdığı bu hikaye de Thor ve Warriors Three'nin belirli dini eşyaları toplama mücadelerini anlatıyor, ve yolu bir noktada Hercules ve Mikaboshi ile de kesişiyordu. Greg Pak ve Fred VanLente'nin hikayesi Prince of Power da aynı yoldan ilerliyor, onu daha farklı kılan ise ana kahramanın Amadeus Cho, onun sidekick'inin ise Thor olması. Evet, Thor, ve kendisi aşağıda göreceğiniz üzere bu durumdan pek memnun değil :Aksiyon dozu son derece yerinde, zeki ve komik bir çizgi roman PoP, tek üzüntümüz ise Amadeus'un sevimli kuçu kuçusunun artık bizimle olmaması.

Yine de, sırt aşağıdaki iki sayfalık splash page için bile alınabilecek bir çizgi roman. Hatta, bu splash page'in posteri çıksa o bile alınır:

Wuhu!

Hiç yorum yok: