31 Temmuz 2012 Salı

Radyoaktif Magazin!

Bakalım son zamanlarda çizgi roman dünyasında ne gibi dedikodular dönmekte, eminim her biriniz olan bitenleri merak ediyorsunuz. Konu başlıklarımıza bir bakalım.

 • Dave Gibbons, bir ropörtajında Before Watchmen ve Watchmen the Movie hakkında ağır konuşmak üzereyken müdahale sonucu konu gülüşmelerle geçiştirilmiş, kendisinin ağzından "Orjinal seri dışında Watchmen hikayesinin devamı olan bir yapı yok, oyun, film ya da devam serileri Watchmen değil" lafı çıktıktan sonra Lego Batman yapımcısı Jonathan Smith "Aman abi, devam serileri hakkında konuşmuyoruz" şeklinde lafı değiştirmiş, ropörtajın kısmında İstanbul'daki köprü çilesi, ramazan sebebiyle sebze meyve fiyatlarındaki artış gibi can alıcı konular konuşulmuş.
 • Jim Lee SDCC 2012'deki Before Watchmen panelini hayvan gibi ortadan bölerek salona Tarantino'yu sokmuş, o da bir hevesle yeni filmi Django Unchained için çıkarılacak çizgi roman serisini duyurmuş. İzleyenlerin hepsi de "Sanki iş yapacak da, utanmadan duyuruyorlar" diye içlerinden geçirse de, ses çıkarmamış.
 • Daredevil #7 ile yine Eisner ödülü alan (En iyi sayı) Mark Waid, "Yemin ediyorum bu adamlardaki Daredevil sevgisini ben bile anlamıyorum" demiş. Irredeemable, Incorruptuble ve Daredevil ile en iyi yazar ödülünü de kazanan Waid'in ödülü Bette Noir kostümü içerisinde aynanın karşısında kutladığı yönünde duyumlar alıyoruz. 
"Ödülde bir denyoluk dönüyor ama, çözemiyoruz."
 • Eisner ödülleri sektörde dedikodu kazanını cadı kazanı gibi kaynatıyor, "En iyi Kaligrafi" dalındaki ödülün Usagi Yojimbo adlı serinin kaligrafisti ve herşeyi Stan Sakai'ye verilmesi "Ulan japon asıllı bir amerikalının japon bir kahramanı anlattığı serinin ingilizce kaligrafisi nasıl ödül alıyor, biz dergidekilerin yarısını anlamıyoruz millet ödül vermiş" şeklinde serzenişlere sebep oldu.
 • Marvel "Marvel : NOW" projesi kapsamında reboot (aslında reboot mu o da belli değil) edeceği Iron Man hikayesine ait ilk teaserları yayınlarken sızan bilgilere göre seride ergenlik sebebiyle büyük ızdıraplar çeken Tony Stark adlı bir gencin garajında yaptığı dev robotla ilişkisinin hentai usulü ele alınacağı öngörülüyormuş.
 • DC'nin yeni evreninde eşcinsel karakter patlaması yaşanırken yeni adaylar hakkında New York borsasında işlem görecek opsiyon sözleşmeleri çıkartılması gündemdeymiş. Morgan Stanley'den ismini vermek istemeyen yetkililerden aldığımız bilgiye göre, en yüksek prim "Dan DiDio - Jim Lee" çiftinin adına çıkarılacak sözleşmede olacakmış.

 • Action Comics'in de iş yapmaması üzerine bir daha Superman konusuna dahil olmaya tövbe eden Grant Morrison "Bu herif yüzünden Batman'den de soğuyorum" demiş, kendisi bundan sonra Dikili taraflarında organik tarım ile uğraşacak, ve gizliden gizliye apokaliptik bir tarikatın liderliğini üstlenecekmiş. 
 • Sandman'e yeni bir prequel yazacağı SDCC 2012'de açıklanan Neil Gaiman, kendisini sıkıştıran morgıç kredisi sebebiyle böyle saçma sapan işlere girdiği yönündeki iddiaları reddetmiş. Açıklama esnasında tırnaklarını yiyen Gaiman'ın hafif asabi olduğu, ve kendisine soru yönelten basın mensuplarına göz attığı dikkatlerden kaçmamış.
 • J. Michael Strazcynski SDCC 2012'de yeni multimedya şirketinin duyurusunu yaparak, düzgün bir Superman hikayesini bitirebilmek ya da Wonder Woman'a enerji harcayabilmek dışında para için her işi yapabileceğini zımni olarak itiraf etmiş. 
 • Dynamite için hazırladığı The Spider, The Shadow ve The Green Hornet crossover'ının tanıtımında yer alan Alex Ross kendisine ve çalıştığı şirkete yöneltilen "ölücülük, nekrofillik, boş mezar bulsa guaj boyayla yeniden çizip çok paraya satmacılık" gibi iddiaları şiddetle reddederken İsmail Türüt'ün piyasada tutunamayan eski albümlerinin haklarını satın alıp yeni çizgi roman serileri için ilham kaynağı olarak kullanacağı yönündeki duyumları yalanlayamamış. 
"Lazım olursa orjinal kapakları 300 dolardan satıyorum.."
 •  Hellboy'u ölümden döndürmek için cehenneme bir yolculuğa hazırlanan Mike Mignolia, ne yaptığı hakkında tek bir fikri bile olmadığını nihayet itiraf etmiş. 
 • Marvel Carol Danvers'tan sonra çıkaracağı Captain Marvel serisi için hazırlıklara başlamış, konu hakkında bir sonraki aday olarak adı geçen Gökmen Özdenak "Bana böyle şeylerle gelmeyin a.ınaa aa" şeklinde bir açıklama yaparak seviyeyi Marvel Comics için bile oldukça düşürmüş. 
"Carol Danvers marvel camiasına yakışmayan hareketler sergiliyor."
  Şimdilik kulağımıza gelenler bunlar, stay tuned sabah şekerlerim.

Hiç yorum yok: