15 Haziran 2010 Salı

Millar & McNiven's Nemesis #1 - "Bir şeye haddinden fazla benziyor, ama neye?"

Kick-Ass gibi bir başyapıtı bir yana koyacak olursak, Ultimates v1 ve v2'de yaptıkları sebebiyle hayran olduğumuz önemli bir kişilik Mark Millar. Kişisel forumunda son derece çirkef ve eğlenceli bir kişilik sergileyen bu abimizin Kick-Ass'ın filmiyle gündeme oturmak üzere olduğu şu günlerdeki yeni bombası ise Marvel Icon etiketi altında çıkan Nemesis. Millar yine harika bir seçimle yanına Civil War'da ağzımızı bir karış açık bıraktıran, duvara Dobermann çizse sadece uzaktan "Hoşt ulan hoşt!" diyebileceğimiz yetenekli çizer Steve McNiven'ı alarak, aşağıdaki kapakta gördüğünüz sloganla ortamlara giriş yaptılar;Kick-Ass hakkında başka birisinin böyle bir manşet atması halinde çok büyük arıza çıkaracağından emin olduğumuz Millar, serinin ilk iki bölümü boyunca gayet serin durarak tüm arızayı serinin ana karakteri Nemesis'e çıkarttırıyor. Spoiler vermemek için bir şey söylemiyorum, ama Batman'in daha kötücül bir ruhla ailesinin ölümünden bir polisi sorumlu tuttuğunu, ve intikamını alabilmek için tüm dünyayı yakmaya hazır olduğunu hayal edin. Herhangi bir Batman sayısındaki vahşet hissini de bir kaç kat çarpın, işin içine Amerika Birleşik Devletleri başkanını da dahil edin.

İşte bu his, Nemesis'in ilk sayısının hissiyatına yaklaşıyor olacaktır. Bir kare daha vereyim de seriyi takip edeceğinizden emin olalım;

 Nemesis, PunisherMax'i bitirdiğiniz zaman, ve en son keyifle izlediğiniz filmin Die Hard serisi olduğunu düşündüğünüzde elinize alıp bitirebileceğiniz bir seri, o yüzden bence keyif almak istiyorsanız tamamlanmasını bekleyebilirsiniz. Tabii sabredebilirseniz.3 yorum:

Dante dedi ki...

Selam,
Hakikaten bu kadar iyi mi ya

Arifoglu dedi ki...

İyi, oldukça iyi. Tabii bu biraz da çizgi roman olarak nelerden keyif aldığınla alakalı.

darkruse dedi ki...

Bol aksiyon severlerin beğeneceği bir çizgi roman. Şahsen ben beğendim.